שאלה לט"ו בשבט - על אילו פירות מיובשים את ממליצה ועל אילו לא ולמה?

תשובה

"אני ובעלי נמצאים בעיצומו של תהליך שינוי תזונתי, שעושה לנו ממש טוב,  כיצד עלינו להנחיל את השינוי לילדינו, שלא רגילים ל"אוכל בריא"?

תשובה

"אני אימא לשלושה ילדים קטנים – הגדולה בת 9  האמצעית בת 6 והקטן בן 3 וחצי.  אני עובדת במשרה מלאה ונמצאת עם ילדיי, אחה"צ, פעם אחת בשבוע (החל מהשעה 16:00). בכל שאר ימות השבוע ילדיי נמצאים עם הסבים/בעלי היום בו אני נמצאת איתם מייצג את התנהלותם בשאר ימי השבוע.

ההתנהלות היא כזו -  אחרי איסוף מהצהרונים, אנחנו מגיעים הביתה ומיד מתחילה "סאגה" שלמה סביב "מה לאכול?". בני הקטן רץ לארון הממתקים...הבנות אחריו ומתחילות מריבות "מה לאכול?".. "זה שלי" "זה שלה" וכו...לאורך כל אחר הצהריים הילדים מנשנשים חטיפים, שוקולדים, מיצים,  חצאי מעדנים, פירות, קרקרים וכן הלאה... כשמגיע זמן ארוחת הערב אני מותשת, מגישה לילדים מה שהם רוצים והם בקושי מסיימים את האוכל מהצלחת... ארוחת הערב מתנהלת בכאוס, בלחץ ועצבים (בעיקר מצידי).

אני יודעת בוודאות שהסבים נותנים לילדיי ממתקים ללא הגבלה בימים בהם הם איתם.

שאלתי היא – איך עושים סדר בתזונה שלהם? איך להפחית את אכילת הממתקים? איך ניתן להשפיע על אכילתם במחיצת הסבים?"

תשובה

שאלה שהופנתה אלי מאימא צעירה לילד בן 9 חודשים:

"היי אורלי, אני צמחונית, לא אוכלת ביצים ואני מתלבטת בנוגע לבן שלי (בן 9 חודשים) סבתא שלו נתנה לו כבר כמה פעמים.. אני חוששת שאם לא אחשוף אותו לביצים זה עלול להזיק... מצד שני אני לא רוצה לתת לו ביצים, מטעמים אידיאולוגיים, מה דעתך? אני מאמינה שיש תחליף לביצה. נכון?

 

תשובה